Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi Açık Havada Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

İBB Şehir Tiyatroları’nın, her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde buluşturduğu Açık Hava Yaz Oyunları, 11 Haziran tarihinde Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi oyunu ile devam etti. Heyecanla izlenen oyun, seyircisine unutamayacağı bir gece yaşattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, bir gelenek haline gelen Açık Hava Yaz Oyunları’nda sanatseverleri en beğenilen oyunlarından Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi ile buluşturdu.

Levent Üzümcü’nün muhteşem performansıyla seyirciye keyifli dakikalar yaşatan oyun, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde adeta Rüstemoğlu Cemal rüzgârı estirdi. Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği oyun uzun süre alkışlandı.

Oyunlarımız sahnelendikleri üç gün boyunca yüzde 87 doluluk oranına ulaştı. Oyunlarımızı toplamda 11.913 kişi izledi. Bizi yalnız bırakmayan seyircimize teşekkür ederiz.

“Açık Hava Yaz Oyunları” Ağustos ayında yeni oyunlarla Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

RÜSTEMOĞLU CEMAL’İN TUHAF HİKÂYESİ

Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerinde, Girit’teki yurtlarından sürgün edilen bir ailenin İstanbul’a Çanakkale’ye ve nihayet Ayvalık’a uzanan maceralı yolculuğu. Rüstem’in, Cemal’in ve hayatlarındaki diğer insanların kimi zaman gülünç kimi zaman hüzünlü ama sımsıcak hikâyeleri.

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği oyunda Esen Koçer, Levent Üzümcü rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir